Zanimljiv prvi dan zagrebačkog Wine Gourmet Weekenda
Svjetski poznati vinari predstavili vina na radionicama u Zagrebu

Ministri poljopruvrede i turizma, Vrdoljak i Ostojić sa zanimanjem su kušali vina Miljenka Mikea Grgicha ma Masterclass radionici
Zagreb Wine Gourmet Weekend u Gliptoteci HAZU i Centru Kaptol otvoren je za sve posjetitelje koji su uživali u brojnim degustacijama, kušanjima vina, edukativnim panelima i radionicama.
Uz premijerno prikazivanje dokumentarnog filma „Kao stara loza“ o životu najpoznatijeg hrvatskog vinara Miljenka Mikea Grgića na Masterclass radionicama su se mogla kušati iznimna vina Mikea Grgicha, koja je predstavio glavni enolog vinarije, a ujedno i nećak Mikea Grgicha, Ivo Jeramaz.
Uz kalifornijska, poznavatelji vina na Masterclass radionicama mogli su kušati i ponajbolji porto svijeta koji je predstavio Dominic Symington, iznimne biodinamičke kreacije Paola Vodopivca, a svoju radionicu pripremila je i Lynne Sherriff, predsjednica Institute of Masters of Wine, ekskluzivnog kluba najboljih poznavatelja vina na svijetu.
Panel o brendiranju vina donio je mnoštvo korisnih savjeta domaćem vinarstvu od Lynne Sherriff i Sarah Jump, koje su veoma značajno uključene u brendiranje naširoko poznatih argentinskih i južnoafričkih vina. Tony Hodges dao je naznake strategije novooformljenog brenda Vina Croatia te najavio svoju angažiranost u promociji hrvatskih vina.
Za zabavu na večernjem programu zadužen je član Mastercheff žirija, kuhar Mate Janković.
P.R. /foto ZWGW